Domniemane części obudowy nowego iPhone'a stały się obiektem spekulacji wielu osób związanych z projektowaniem. Dan Lehman, zajmujący się wzornictwem przemysłowym, wyraził na portalu The Tech Block swoją opinię na temat tego, jak wyglądać może kolejny smartfon Apple.

Pierwszą rzeczą, która została wzięta pod uwagę przez projektanta, to prawdopodobieństwo autentyczności części obudowy. Zaznaczył, że może być to mistyfikacja bądź też celowa zmyłka ze strony Apple. Równie dobrze obiektem domysłów mógł stać się jeden z prototypów smartfona. Nie wykluczył jednak, że tak właśnie może wyglądać finalny produkt. Za najbardziej interesujący element Lehman uznał obudowę unibody, gdzie tył łączy się z metalową ramką. W iPhonie 4 antenę stanowiła właśnie zewnętrzna ramka, podzielona na trzy części. Jej konstrukcja nie była jednak tworzona z myślą o sieciach CDMA, więc w kilka miesięcy po premierze wersji GSM smartfona, na rynku pojawił się również model CDMA. W kolejnej generacji iPhone'a (4S) konstrukcja anteny zmieniła się, została ona podzielona bowiem na cztery segmenty, dzięki czemu telefon jest przystosowany do pracy zarówno w sieciach GSM, jak i CDMA. Za łączność odpowiada dwa elementy zewnętrznej ramki, które znajdują się na górnej i dolnej krawędzi urządzenia. W związku z tym metalowa obudowa, która łączyłaby boczne części ramki nie wpływałaby na jakość połączeń, a tym samym jej pojawienie się jest prawdopodobne. Anteny WiFi, Bluetooth i GPS znalazłyby się z kolei pod plastikowymi (bądź szklanymi) osłonami, zaznaczonymi na rysunku poniżej.

Budowę unibody potwierdza też wygląd wnętrza obudowy. Widać w niej rowki, które powstały najprawdopodobniej w wyniku tworzenia elementu za pomocą wycinarki CNC. Dodatkowo 3 otwory na śruby nie są oddzielnymi elementami, a stanowią wycięcia w tylnym panelu. Pozwala to na zwiększenie trwałości konstrukcji oraz uczynienie jej sztywniejszą oraz cieńszą. W rezultacie kolejny iPhone mógłby być o około 2-3 mm cieńszy od poprzednika. Różnica jest pozornie niewielka, jednak zmiana ta spowodowałaby "odchudzenie" obudowy o 32%, co byłoby odczuwalne.

W związku ze zmniejszeniem grubości oraz zastosowania konstrukcji unibody iPhone powinien być lżejszy od wersji 4S (i to mimo wyższej obudowy). Waga zależy przede wszystkim od użytego materiału - stal nierdzewna wydaje się bardziej prawdopodobna niż aluminium. Jest ona bowiem dużo wytrzymalsza, choć okupione jest to większą wagą i trudniejszą obróbką. Ponadto proces zabarwienia aluminium jest dużo łatwiejszy.

Źródło: The Tech Block